איך עשינו קמפינג עם ילדים, שרדנו כדי לספר וגם תפרתי תיק מגניב לאוהל

איך עשינו קמפינג עם ילדים, שרדנו כדי לספר וגם תפרתי תיק מגניב לאוהל

דוד בנזוגי הוא גבר שטח. הוא פורח בטבע, כל אינסטינקטי האדם הקדמון שלו יוצאים לחגוג. תנו לו להצית אש בעזרת 2 אבנים, לגלף כלי אוכל מחתיכת עץ, לצוד לעצמו את ארוחת הערב, ולישון בשק"ש תחת כיפת השמיים –הוא יהיה הכי מרוצה בעולם. אני לעומת זאת איך נאמר…מעדיפה את הטבע שלי מקומה 15 במרפסת. טוב אולי קצת הגזמתי, זה לא שאני לא נהנית בקמפינג, אבל אני עושה קמפינג למפונקים. מהסוג שהאוטו מפוצץ בדברים עד אפס מקום רק כדי להפוך את החוויה לקצת יותר אטרקטיבית.

בשבועות חשקה נפשינו לעלות למצדה לראות את הזריחה, אז החלטנו אנחנו ועוד זוג חברים טובים לעשות מעשה נועז ולצאת לקמפינג משפחות. אנחנו עם רוני (3.4) מאיה (10 ח) והחברים עם ילדה בגילה של רוני.

לקחים לחיים יותר קלים:

  1. אוכל "נייד": תביאו אוכל שילדים אוהבים ואפשר להחזיק ביד. במיוחד לקטנטנים שביניהם. כי למי יש כח להתחיל לחתוך פרגית לקוביות פצפוניות ולבלות שעתיים בלהאכיל את התינוק/ת שיושב/ת בעגלה. מה שעובד הכי טוב: פנקייק, לביבות, בייבי ביס (זה ממש "חירום" אצלינו כי אני מעדיפה להמעיט בחטיפים).
  2. אוהל למשחק: כמו שכבר אמרתי, דוד גבר שטח שכלום לא מזיז לו – לכלוך, עלים, חול, ג'וקים – מבחינתו זה חלק מהדיל. אבל לא שפר עליו מזלו והוא התחתן עם פחדנית-צווחנית שרק רואה משהו קטן זז וחוטפת התקף לב. אז כשאנחנו מקימים את האוהל שלנו – אין סיכוי שאני מרשה לשחק בו, הוא עומד סגור ואטום רק מחכה שניכנס לישון. לכן הפעם הבאנו לילדות אוהל יחיד קטן שיוכלו לשחק בו. שמנו להן בפנים ערכת ציור, מדבקות, והן בעצמן כבר מצאו תעסוקה בחוץ (חול, אבנים…). ככה היה להן מקום לשחק ולי היה אוהל נקי וסגור להמשך הלילה. טיפ גדול (ולקח להבא) – אל תגלו לילדים שהאוהל מיועד להם. זה הופך את האוהל ללא אטרקטיבי בעליל. תקימו אותו ותאסרו לשחק בו! פתאום תראו איך הם כל הזמן רצים ומתגנבים אליו!
  3. תאורת חירום: קנינו ליד הבית עששית חמודה שאפשר לתלות אותה בתוך האוהל, מחוץ לאוהל ליד החלון או להעמיד על השולחן. עוזר כשהתאורה המרכזית באתר הקמפינג רחוקה/חלשה/איננה.
  4. משטח פאזל מסול: מכירים את המשטח פאזל שאפשר לקנות במקס סטוק/חנויות לציוד תינוקות שתמיד משתמשים בו כמשטח פעילות לילדים? הוא מעולה לריפוד רצפת האוהל, אפילו למי שישן על מזרן מתנפח (זה מגן על המזרן מאבנים/מקלות שיכולים לפנצ'ר אותו). אנחנו לא הבאנו מזרן מתנפח ועם המשטח האבנים הקטנות בכלל לא הורגשו.
  5. תרופות ותכשירים: תמיד כדאי להצטייד בחומר דוחה יתושים (לכל גיל מותר חומר אחר). בניגוד למה שמשווקים – שמן הציטרונלה הוא שמן מאוד חזק ולא מתאים לילדים קטנים. כדאי בעניין הזה להתייעץ עם הרוקח. כמו כן טיפות פניסטיל בעיני הן חובה למקרה של עקיצות, במיוחד כשיש רגישות.

אהמממ…מה עם התיק אתם שואלים?

אז ככה. בגלל שאנחנו לא קמפרים רציניים ויוצא לנו לעשות קמפינג פעם בירח כחול – אין לנו אוהל. אז השאלתי אוהל (חדש!) מחברה נדיבה (יום אחד נרכוש אוהל…But today is not that day).

לצערי לפנות בוקר לפני העליה למצדה, כשקיפלנו בעיניים חצי עצומות את האוהל – לא הצלחנו להכניס אותו לתיק המקורי שלו והתיק קצת נקרע. מה לעשות…אוהל חדש שפותחים הוא קצת כמו גוף אחרי לידה. הוא אף פעם לא יחזור לאותה צורה (אי לכך לאותו תיק). אבל שאני אחזיר לחברה שלי תיק קרוע? חלילה. אז החלטתי לתפור לה שק, גדול מרווח ויפה, שלא יהיה צורך להילחם באוהל כשמקפלים ומכניסים אותו חזרה.

 

הוא נראה קצת כמו תיק למזרון יוגה. עבר את מבחן הנוחות (הצלחתי להכניס לשם את האוהל במו ידי ובלי לקלל תוך כדי). והנה דוד מדגמן אותו. זה היה פרוייקט די קליל ומאולתר אבל מוצלח ביותר.

מקווה שהטיפים המנצחים שלי יעזרו לשפר את חוויית הקמפינג הבאה שלכם. ואם תרצו הדרכה לתפירת התיק הזה – תכתבו בתגובות.

ביי!

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Saveכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *