10 הדברים הבסיסיים שכל תופרת מתחילה צריכה שיהיו לה בבית

10 הדברים הבסיסיים שכל תופרת מתחילה צריכה שיהיו לה בבית

בקורס התפירה הראשון אליו נרשמתי למדה איתי חברה ממש מוכשרת איתה הלכתי לסיבוב הראשון שלי בנחלת בנימין.
הייתי מהופנטת! חנויות צפופות, מסעדות מלאות עד אפס מקום, דוכני מיצים עם תור משתרך ובדים על גבי בדים על גבי בדים. אנשים הסתובבו בין הדוכנים והחנויות, הכל בקצב מטורף כדי להספיק לרכוש את מבוקשם לפני שכל האקשן יוצא לפגרת סופ"ש.

עד היום ביקור בנחלת בנימין הוא מבחינתי שווה ערך לבילוי (אל תשפטו…חיי הורים וזה…כמה אני כבר מבלה 😉 ).

חשוב לי לציין שהרשימה מבוססת על הניסיון האישי שלי בלבד. לכל תופרת בסופו של דבר יהיו את הפייבוריטים שלה שבלעדיהם היא לא יכולה להסתדר.

טוב, טוב, אני מגיעה לעניין:
להלן רשימת 10 הדברים הבסיסיים הנחוצים לכל תופרת מתחילה.

 1. מגהץ: אי אפשר בלעדיו. נקודה. תפקידו קריטי החל מהגיהוץ הראשוני של הבד וכלה בגיהוץ מכפלות שאחרת קשה מאוד לתפור.
 2. מכונת תפירה: אני רכשתי בזמנו מכונה פשוטה יחסית מהחנות של זינגר. למתקדמות היא לוקה בחסר אבל למתחילות היא עושה את העבודה. חשוב לבקש עוד בחנות שיראו לכם איך להשתמש בה (כל חנות מקצועית שמכבדת את עצמה מספקת את השירות הזה עוד במעמד הקניה).

 3. סיכות: טיפ שלי – תקנו את הסוג הארוך עם ראש שטוח ובולט כלשהו. באופן אישי – הרגילות לא כל כך נוחות לי לעבודה כי הן פחות בולטות ואני שלומיאלית שנוטה להידקר.

 4. מספריים: תשקיעו, כי מה שנגזר עקום לא יתפר ישר. והזדמנות לגזור כמו שצריך – יש רק אחת. חשוב לקנות מספריים יעודיות לבד. הן כבדות יותר ממספריים רגילות ומיועדות לגזירה בצמוד למשטח, מה שעוזר ליציבות וחתך ישר.

  בתמונה – מספריים וסכין גלגלת "למתקדמים" שעליה נדבר בעתיד.

 5. עט/גיר סימון: יש כמה סוגים שכדאי שיהיו לכן כי השימוש משתנה בהתאם לסוג הבד. יש בדים כהים שעליהם ניתן לסמן רק בגיר ויש בדים יחסית בהירים שאפשר לסמן עם טוש או עט מיוחד. אני מאוד אוהבת את עטי הפיילוט בתמונה שנקראים Frixion כי הסימון שלהם נעלם בחשיפה לחום.

  נא לא לחתום על צ'קים בעט זה, ראו הוזהרתן.

 6. קוצץ חוטים: למה לא מספריים אתן שואלות? מספריים הן מסורבלות למטרה הזו. מבנה הקוצץ מתאים לעבודה מהירה קלה ונקיה עם מינימום "שוונצים" של חוטים אחרי הגזירה.

 7. פורם: לכל התופרות המתחילות, אומרת לכן כבר מעכשיו – אתן הולכות לפרום! אולי יותר משאתן הולכות לתפור. תתיידדו עם הפורם כי אתן תבלו יחד זמן איכות לא מבוטל. אל דאגה…גם זה ניסיון יקר ערך שמוביל ללמידה ושיפור מתמיד!
 8. סרגל: ממליצה שיהיה לכן בבית סרגל ארוך פשוט אבל בנוסף גם סרגל משולש. הוא ממש מקל על החיים כשרוצים לצייר זווית ישרה, לעשות בוקסינג לפינות וכו.

 9. חוטים: בקניה הראשונה שלי רכשתי מספר צבעים בסיסיים ואכן משתמשת בהם הכי הרבה: לבן, שמנת, שחור, אפור בהיר. את שאר הצבעים ממליצה לקנות בהתאם לפרוייקטים שאתן מתחילות והבדים שאתן קונות.
 10. בדים: אתחיל בזה שהדבר הכי מפתה בעולם (שגורם לי אישית אושר עילאי) זה לקנות כל בד יפה שתופס את העין למען פרוייקטים עתידיים ערטילאים שאעשה מתישהו בעתיד (הרחוק). אבל הדבר החכם הוא לקנות בד רק אחרי שיש לנו בראש פרוייקט מתוכנן כולל מידות. היתרונות הבולטים בשיטה זו הם הימנעות מבזבוז כסף ואגירת בד שיתפוס מקום מיותר (אני לא מכירה אף אדם שיש לו מקום "מיותר" לאחסון בבית).

מקווה שהפוסט נתן לכן מוטיבציה להתחיל לתפור, בפוסטים הבאים אפרסם הדרכות מפורטות לפרוייקטים פשוטים שכל אחד יכול להתחיל מהם. ובנתיים – תהנו מהשופינג!

 

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Saveכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *